Call Us: Aman: (+254) 721 250919 or Amit: (+254) 720 968670 - Mail: info@leftfootsports.com

Under 15 Group A.

Standings

Matches

Date/TimeHomeScoreAwayVenue
10/09/2017
1:00 pmHoly Star Academy - Kibera Academy
1:00 pmKibera Young Starss - Westlands Youth Assoction C/O Shangilia
2:00 pmCheza Sports Academy - Magic 90 Academy U15s
2:00 pmGalatian Academy U11 - Thunder FC
3:00 pmMilimani Primary - South C Academy
3:00 pmShinning Unnivers Academy - Matrix Academy-U15
17/09/2017
1:00 pmKibera Young Starss - Holy Star Academy
1:00 pmMatrix Academy-U15 - Kibera Academy
2:00 pmWestlands Youth Assoction C/O Shangilia - Cheza Sports Academy
2:00 pmMagic 90 Academy U15s - Galatian Academy U11
3:00 pmThunder FC - Milimani Primary
3:00 pmSouth C Academy - Shinning Unnivers Academy
24/09/2017
1:00 pmHoly Star Academy - Cheza Sports Academy
1:00 pmKibera Academy - Kibera Young Starss
2:00 pmGalatian Academy U11 - Westlands Youth Assoction C/O Shangilia
2:00 pmMilimani Primary - Magic 90 Academy U15s
3:00 pmShinning Unnivers Academy - Thunder FC
3:00 pmSouth C Academy - Matrix Academy-U15
01/10/2017
1:00 pmSouth C Academy2 - 0Kibera Academy
3:00 pmMagic 90 Academy U15s0 - 0Thunder FC
3:00 pmWestlands Youth Assoction C/O Shangilia0 - 0Magic 90 Academy U15s
3:00 pmWestlands Youth Assoction C/O Shangilia0 - 0Matrix Academy-U15
08/10/2017
1:00 pmHoly Star Academy0 - 1Matrix Academy-U15
3:00 pmThunder FC0 - 0South C Academy
15/10/2017
1:00 pmShinning Unnivers Academy - Holy Star Academy
1:00 pmMilimani Primary - Kibera Academy
2:00 pmGalatian Academy U11 - Kibera Young Starss
2:00 pmMatrix Academy-U15 - Cheza Sports Academy
3:00 pmWestlands Youth Assoction C/O Shangilia - South C Academy
22/10/2017
1:00 pmHoly Star Academy - South C Academy
1:00 pmKibera Academy - Shinning Unnivers Academy
2:00 pmKibera Young Starss - Milimani Primary
2:00 pmCheza Sports Academy - Galatian Academy U11
3:00 pmThunder FC - Westlands Youth Assoction C/O Shangilia
3:00 pmMagic 90 Academy U15s - Matrix Academy-U15
29/10/2017
1:00 pmThunder FC - Holy Star Academy
2:00 pmShinning Unnivers Academy - Kibera Young Starss
2:00 pmMilimani Primary - Cheza Sports Academy
3:00 pmMatrix Academy-U15 - Galatian Academy U11
05/11/2017
1:00 pmHoly Star Academy - Magic 90 Academy U15s
1:00 pmKibera Academy - Thunder FC
2:00 pmKibera Young Starss - South C Academy
2:00 pmCheza Sports Academy - Shinning Unnivers Academy
3:00 pmGalatian Academy U11 - Milimani Primary
12/11/2017
1:00 pmWestlands Youth Assoction C/O Shangilia - Holy Star Academy
1:00 pmMagic 90 Academy U15s - Kibera Academy
2:00 pmThunder FC - Kibera Young Starss
2:00 pmSouth C Academy - Cheza Sports Academy
3:00 pmShinning Unnivers Academy - Galatian Academy U11
3:00 pmMatrix Academy-U15 - Milimani Primary
19/11/2017
1:00 pmGalatian Academy U11 - Holy Star Academy
1:00 pmCheza Sports Academy - Kibera Academy
1:00 pmHoly Star Academy - Milimani Primary
1:00 pmKibera Academy - Galatian Academy U11
1:00 pmKibera Academy - Westlands Youth Assoction C/O Shangilia
2:00 pmMatrix Academy-U15 - Kibera Young Starss
2:00 pmWestlands Youth Assoction C/O Shangilia - Milimani Primary
2:00 pmKibera Young Starss - Cheza Sports Academy
2:00 pmShinning Unnivers Academy - Westlands Youth Assoction C/O Shangilia
2:00 pmKibera Young Starss - Magic 90 Academy U15s
2:00 pmCheza Sports Academy - Thunder FC
3:00 pmMagic 90 Academy U15s - Shinning Unnivers Academy
3:00 pmSouth C Academy - Magic 90 Academy U15s
3:00 pmThunder FC - Matrix Academy-U15
3:00 pmGalatian Academy U11 - South C Academy
3:00 pmMilimani Primary - Shinning Unnivers Academy

Leaderboards

Closing Ceremony Awards

Click Here!

Standings

Matches

Date/TimeHomeScoreAwayVenue
23/04/2016
4:00 pmHoly Star Academy2 - 0Kibera Academy
4:00 pmKibera Young Starss1 - 0Westlands Youth Assoction C/O Shangilia
4:00 pmCheza Sports Academy - Magic 90 Academy U15s
4:00 pmGalatian Academy U11 - Thunder FC
4:00 pmMilimani Primary - South C Academy
4:00 pmShinning Unnivers Academy0 - 1Matrix Academy-U15
30/04/2016
4:00 pmKibera Young Starss1 - 0Holy Star Academy
4:00 pmMatrix Academy-U152 - 0Kibera Academy
4:00 pmWestlands Youth Assoction C/O Shangilia - Cheza Sports Academy
4:00 pmMagic 90 Academy U15s - Galatian Academy U11
4:00 pmThunder FC - Milimani Primary
4:00 pmSouth C Academy - Shinning Unnivers Academy
07/05/2016
4:00 pmHoly Star Academy - Cheza Sports Academy
4:00 pmKibera Academy0 - 2Kibera Young Starss
4:00 pmGalatian Academy U11 - Westlands Youth Assoction C/O Shangilia
4:00 pmMilimani Primary - Magic 90 Academy U15s
4:00 pmShinning Unnivers Academy1 - 2Thunder FC
4:00 pmSouth C Academy - Matrix Academy-U15
14/05/2016
4:00 pmGalatian Academy U11 - Holy Star Academy
4:00 pmCheza Sports Academy - Kibera Academy
4:00 pmMatrix Academy-U154 - 0Kibera Young Starss
4:00 pmWestlands Youth Assoction C/O Shangilia - Milimani Primary
4:00 pmMagic 90 Academy U15s - Shinning Unnivers Academy
4:00 pmThunder FC - South C Academy
21/05/2016
4:00 pmHoly Star Academy - Milimani Primary
4:00 pmKibera Academy - Galatian Academy U11
4:00 pmKibera Young Starss - Cheza Sports Academy
4:00 pmShinning Unnivers Academy1 - 2Westlands Youth Assoction C/O Shangilia
4:00 pmSouth C Academy - Magic 90 Academy U15s
4:00 pmThunder FC2 - 0Matrix Academy-U15
28/05/2016
4:00 pmShinning Unnivers Academy0 - 1Holy Star Academy
4:00 pmMilimani Primary - Kibera Academy
4:00 pmGalatian Academy U11 - Kibera Young Starss
4:00 pmMatrix Academy-U15 - Cheza Sports Academy
4:00 pmWestlands Youth Assoction C/O Shangilia - South C Academy
4:00 pmMagic 90 Academy U15s - Thunder FC
04/06/2016
4:00 pmHoly Star Academy - South C Academy
4:00 pmKibera Academy0 - 2Shinning Unnivers Academy
4:00 pmKibera Young Starss - Milimani Primary
4:00 pmCheza Sports Academy - Galatian Academy U11
4:00 pmThunder FC3 - 0Westlands Youth Assoction C/O Shangilia
4:00 pmMagic 90 Academy U15s - Matrix Academy-U15
11/06/2016
4:00 pmThunder FC10 - 0Holy Star Academy
4:00 pmSouth C Academy - Kibera Academy
4:00 pmShinning Unnivers Academy4 - 0Kibera Young Starss
4:00 pmMilimani Primary - Cheza Sports Academy
4:00 pmMatrix Academy-U15 - Galatian Academy U11
4:00 pmWestlands Youth Assoction C/O Shangilia - Magic 90 Academy U15s
18/06/2016
4:00 pmHoly Star Academy - Magic 90 Academy U15s
4:00 pmKibera Academy0 - 2Thunder FC
4:00 pmKibera Young Starss - South C Academy
4:00 pmCheza Sports Academy - Shinning Unnivers Academy
4:00 pmGalatian Academy U11 - Milimani Primary
4:00 pmWestlands Youth Assoction C/O Shangilia0 - 1Matrix Academy-U15
25/06/2016
4:00 pmWestlands Youth Assoction C/O Shangilia0 - 1Holy Star Academy
4:00 pmMagic 90 Academy U15s - Kibera Academy
4:00 pmThunder FC0 - 2Kibera Young Starss
4:00 pmSouth C Academy - Cheza Sports Academy
4:00 pmShinning Unnivers Academy - Galatian Academy U11
4:00 pmMatrix Academy-U15 - Milimani Primary
02/07/2016
4:00 pmHoly Star Academy0 - 1Matrix Academy-U15
4:00 pmKibera Academy0 - 2Westlands Youth Assoction C/O Shangilia
4:00 pmKibera Young Starss - Magic 90 Academy U15s
4:00 pmCheza Sports Academy - Thunder FC
4:00 pmGalatian Academy U11 - South C Academy
4:00 pmMilimani Primary - Shinning Unnivers Academy

Leaderboards

Closing Ceremony Awards

Click Here!

Standings

#TeamGPWLDFA+/-BPPTS
1South B United Academy880036432024
2Bethel Academy862022517018
3Galatian Academy U1186201119-8018
4Milimani Primary852118810016
5Shangilia Academy834112120010
6Cheza Sports Academy83501128-1709
7Sundae Stars FC8260714-706
8Black Panthers S.A.8170215-1303
9Kabati Youth FC Jrs8170216-1403
10Magic 90 Academy U17s000000000
11Shinning Unnivers Academy u13000000000

Matches

Date/TimeHomeScoreAwayVenue
04/10/2014
4:00 pmCheza Sports Academy - Shinning Unnivers Academy u13
4:00 pmBethel Academy2 - 3South B United Academy
4:00 pmMilimani Primary2 - 0Black Panthers S.A.
4:00 pmGalatian Academy U111 - 0Sundae Stars FC
4:00 pmMagic 90 Academy U17s - Kabati Youth FC Jrs
11/10/2014
4:00 pmSouth B United Academy2 - 0Shangilia Academy
4:00 pmCheza Sports Academy2 - 0Black Panthers S.A.
4:00 pmKabati Youth FC Jrs0 - 2Bethel Academy
4:00 pmMilimani Primary2 - 1Sundae Stars FC
4:00 pmMagic 90 Academy U17s - Galatian Academy U11
18/10/2014
4:00 pmShinning Unnivers Academy u13 - South B United Academy
4:00 pmShangilia Academy1 - 2Kabati Youth FC Jrs
4:00 pmCheza Sports Academy1 - 0Sundae Stars FC
4:00 pmBethel Academy - Magic 90 Academy U17s
4:00 pmGalatian Academy U110 - 6Milimani Primary
25/10/2014
4:00 pmSouth B United Academy3 - 0Black Panthers S.A.
4:00 pmKabati Youth FC Jrs - Shinning Unnivers Academy u13
4:00 pmMagic 90 Academy U17s - Shangilia Academy
4:00 pmCheza Sports Academy2 - 5Milimani Primary
4:00 pmBethel Academy0 - 2Galatian Academy U11
01/11/2014
4:00 pmBlack Panthers S.A.2 - 0Kabati Youth FC Jrs
4:00 pmSouth B United Academy5 - 0Sundae Stars FC
4:00 pmShinning Unnivers Academy u13 - Magic 90 Academy U17s
4:00 pmShangilia Academy0 - 1Bethel Academy
4:00 pmGalatian Academy U112 - 0Cheza Sports Academy
08/11/2014
4:00 pmKabati Youth FC Jrs0 - 2Sundae Stars FC
4:00 pmMagic 90 Academy U17s - Black Panthers S.A.
4:00 pmSouth B United Academy2 - 0Milimani Primary
4:00 pmBethel Academy - Shinning Unnivers Academy u13
4:00 pmShangilia Academy0 - 2Galatian Academy U11
15/11/2014
4:00 pmSundae Stars FC - Magic 90 Academy U17s
4:00 pmKabati Youth FC Jrs0 - 2Milimani Primary
4:00 pmBlack Panthers S.A.0 - 2Bethel Academy
4:00 pmSouth B United Academy5 - 2Cheza Sports Academy
4:00 pmShinning Unnivers Academy u13 - Shangilia Academy
22/11/2014
4:00 pmMagic 90 Academy U17s - Milimani Primary
4:00 pmBethel Academy2 - 0Sundae Stars FC
4:00 pmKabati Youth FC Jrs0 - 2Cheza Sports Academy
4:00 pmShangilia Academy2 - 0Black Panthers S.A.
4:00 pmShinning Unnivers Academy u13 - Galatian Academy U11
29/11/2014
4:00 pmMilimani Primary0 - 2Bethel Academy
4:00 pmMagic 90 Academy U17s - Cheza Sports Academy
4:00 pmSundae Stars FC2 - 3Shangilia Academy
4:00 pmBlack Panthers S.A. - Shinning Unnivers Academy u13
4:00 pmGalatian Academy U110 - 13South B United Academy
06/12/2014
4:00 pmShangilia Academy1 - 1Milimani Primary
4:00 pmBethel Academy11 - 0Cheza Sports Academy
4:00 pmShinning Unnivers Academy u13 - Sundae Stars FC
4:00 pmBlack Panthers S.A.0 - 2Galatian Academy U11
4:00 pmKabati Youth FC Jrs0 - 3South B United Academy
13/12/2014
4:00 pmCheza Sports Academy2 - 5Shangilia Academy
4:00 pmMilimani Primary - Shinning Unnivers Academy u13
4:00 pmMagic 90 Academy U17s - South B United Academy
4:00 pmSundae Stars FC2 - 0Black Panthers S.A.
4:00 pmGalatian Academy U112 - 0Kabati Youth FC Jrs

Leaderboards

Closing Ceremony Awards

Click Here!

Back to Top

Calendar

November 2017
M T W T F S S
« Jul    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930